Narzędzia motocyklowe

Na każdego posiadacza motocykla przychodzi pora, kiedy nową zajawką, poza jeżdżeniem, staje się grzebanie w motocyklu. Może się to stać nowym hobby, pozwalającym na bliskość ze swoją maszyną nawet poza sezonem. Czasem bywa też tak, że z konieczności zaczynamy majsterkować, robić drobne naprawy, doprowadzać nasz motocykl do perfekcji. A żeby wszystko szło gładko i wywoływało jedynie pozytywne emocje warto zaopatrzyć się w komplet dobrej jakości narzędzi. W tej kategorii znajdziesz narzędzia motocyklowe przydatne podczas wykonywania napraw swojego motocykla, które mogą być nieoczywiste, ale warto zwrócić na nie uwagę, bo mogą sprawić, że naprawy okażą się szybsze i łatwiejsze. 

Wartym uwagi narzędziem motocyklowym jest łamany klucz oczkowy z grzechotką. Umożliwia on dotarcie do trudno dostępnych miejsc w motocyklu i znacznie przyspiesza pracę. W to narzędzie motocyklowe warto zainwestować i kupić trwalsze oraz bardziej precyzyjne. Na pewno przyda się nie tylko przy motocyklu. A jeżeli próbujemy się dostać do najbardziej ukrytego zakamarku, pomocny może się okazać przedłużacz do grzechotki. Zakłada się go na nasadkę i wtedy grzechotką możemy operować tam gdzie mamy więcej miejsca. Dostępne są w różnych rozmiarach. Kolejnym akcesorium, które możemy dołączyć do grzechotki jest adapter dynamometryczny. Po założeniu na grzechotkę zamieni ją w klucz dynamometryczny. Posiada wyświetlacz umożliwiający konfigurację urządzenia, urządzenia da również znać jeżeli używana przez nas siła jest zbyt duża. 

Kolejną propozycją wartą uwagi jest porządna ładowarka akumulatorowa. Każdy motocyklista powinien ją mieć w swoim ekwipunku. Pozwala na konserwację akumulatora i sprawdzenie jego stanu. 

Przyrząd umożliwiający pomiar kompresji w cylindrach to narzędzie motocyklowe, które przyda się tym, którzy już coś wiedzą na temat mechaniki. Przy jego pomocy możemy kontrolować stan silnika naszego motocykla. 

Również przydatnym i uniwersalnym narzędziem motocyklowym jest uniwersalny klucz. Pozwala na pracę w rozmiarach od 7 do 19 mm. Posłuży to wkręcania wszelkiego rodzaju śrub, nawet tych uszkodzonych. 

Do sprawdzania sprawności świecy możemy się zaopatrzyć w odpowiednie do tego narzędzie. Tester do sprawdzania iskry pozwala zweryfikować kiedy motocykl będzie palił z oporami i czy występujący problem leży w świecy czy konieczna będzie dalsza diagnoza. Kolejnym narzędziem służącym do testowania jest tester płynu hamulcowego, dzięki któremu można dowiedzieć się można na nim jeszcze pojeździć czy nadaje się już jedynie do wymiany. 

Kilka razy w sezonie konieczna jest konserwacja z nasmarowaniem łańcucha. Jeżeli nie masz nóżki centralnej bywa żmudne i uciążliwe, ale możesz się zaopatrzyć w podstawkę z rolkami, wkładaną pod tylne koło. Dzięki niej nie ma już konieczności ciągłego przestawiania motocykla przy smarowaniu łańcucha. 

Zajrzyj do naszej kategorii i wybierz idealne narzędzie dla siebie i swojego motocykla.

Jesteśmy w trakcie uzupełniania asortymentu na sklepie internetowym. Jeśli nie znaleziono poszukiwanego produktu, skontaktuj się z nami: 664 244 994 lub zapytaj@czteryslidery.pl, a na pewno znajdziemy go dla Ciebie