Podnośniki | stojaki

Podnośniki do motocykli przydadzą się w każdym garażu. Sprawdzą się zarówno do drobnych prac serwisowych, jak i do zimowania motocykla. Na rynku dostępne jest parę rozwiązań stojaków do motocykli, co pozwoli na dobór odpowiedniego rozwiązania do każdego jednośladu.

Zastanawiasz się więc jaki podnośnik motocyklowy wybrać, jaki będzie najlepszy do twojego motocykla i potrzeb? 

Pierwszym stojak motocyklowy, na który na pewno warto zwrócić uwagę jest uniwersalny stojak do motocykli. Skonstruowany jest w taki sposób, że pasuje do większości modeli motocykli dostępnych na rynku. W zestawie dostajesz dwa adaptery pozwalające na montaż podnośnika pod przednie lub tylne koło motocykla. Z tego powodu jest właśnie uniwersalny i dostosujesz go odpowiednio do swoich potrzeb. 

Spośród stojaków na przód motocykla do wyboru masz takie opcje jak podnośnik typu stożek, stojak pod lagi, czy pod główkę ramy. Podnośnik stożek pasuje do motocykli posiadających otwory w przednich widelcach. Wyposażony jest w stożkowe wsporniki z podkładkami wykonanymi z materiału zapobiegającego zadrapaniom. Najczęściej wybieranym podnośnikiem przednim jest podnośnik pod lagi. Ten motocyklowy podnośnik jest na tyle uniwersalny, że pasuje do większości modeli motocykli. Podnośnik pod główkę ramy wybierany jest najczęściej w przypadku motocykli sportowych. Rozwiązania dedykowane na tył są dwa – podnośnik pod roki lub pod wahacz. Do motocykli Enduro dostępne są dedykowane podnośniki centralne, tzw stołeczki na których podtrzymywany jest nasz motocykl.

Jeśli zastanawiacie się do czego w ogóle potrzebny jest Wam stojak motocyklowy, to już podpowiadamy. Podnośniki motocyklowe przydadzą się tym motocyklistom, którzy samodzielnie, w swoim garażu wykonują drobne prace serwisowe, przy swoim motocyklu. Zastosowanie go umożliwia postawienie motocykla w stabilnej pozycji, z kołami minimalnie uniesionymi nad ziemię. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie podczas prac przy łańcuchu, elementach układu hamowania (tarczach i klockach) czy nawet wymianie opon. 

Podnośniki motocyklowe świetnie spiszą się także na torze, kiedy po skończonym okrążeniu na koła trzeba założyć koce. Zapobiega to wychłodzeniu gumy, która wraz z utratą temperatury traci także przyczepność, co przy jeździe sportowej jest niezwykle istotne. 

Moment w którym stojaki motocyklowe przydadzą się każdemu riderowi jest zimowanie. W normalnej sytuacji musimy pamiętać o tym, że motocykl stojący dłuższy czas w garażu co jakiś czas minimalnie przesuwać. Zapobiega to odkształcaniu się opon oraz zwiększa ich żywotność. Jeżeli natomiast zaopatrzymy się w stojaki, na czas zimy możemy spokojnie zostawić moto i nie martwić się oponami, które dzięki stojakom są odciążone i nie grozi im odkształcenie. 

Produktów na stronę
Sortowanie