Czyszczenie i konserwacja

W przypadku czyszczenia i konserwacji ciuchów motocyklowych to należy je dobrać do ich specyfiki. Do ciuchów skórzanych należy dobrać takie środki jak na przykład balsam do skóry, impregnat do tkanin i skór, środek do czyszczenia skór i tym podobne. Warto zwrócić uwagę na to, że często możemy się spotkać z podziałem na środki dedykowane do skóry licowej i do skóry matowej.

Każdy motocyklista wie, że to nie jest tani sport. Swoje kosztują zarówno ubrania i akcesoria motocyklowe, jak i sam motocykl, części zamienne do niego, płyny eksploatacyjne. Mimo tego warto inwestować w dobrej jakości, droższy ekwipunek – da nam większe bezpieczeństwo, więcej satysfakcji, poprawi komfort i zapobiegnie wielu nieprzyjemnym sytuacjom. Wobec tego, żeby pieniądze nie poszły w błoto musimy z bardzo dużą uwagą dbać o nasz ekwipunek. Bardzo ważne jest więc czyszczenie i konserwacja. W tej kategorii znajdziesz przydatne do tego środki chemiczne

Do ubrań tekstylnych również należy dobrać dedykowane do nich środki chemiczne czyszczące i konserwujące. I tu mamy na przykład płyn do prania tkanin technicznych, impregnaty do tkanin i skór itp.

Należy pamiętać, aby wykonywać za każdym razem pełną pielęgnację ubrań i robić to w odpowiedniej kolejności. Zaimpregnowanie kurtki zabrudzonej kurzem czy błotem może się źle skończyć. Przed każdym zabiegiem pielęgnacyjnym wykonywanym na ubraniach motocyklowych należy wykonać porządne czyszczenie przeznaczonym do tego środkiem. 

Kaski także wymagają czyszczenia, szczególnie często należy się to szybie, do której lubią przyklejać się robaczki i inne brudki. Dlatego preparat do czyszczenia wizjera to must have każdego motocyklisty, na przykład ten w postaci pianki, marki NOVA-BIKE. Występują także płyny bardziej uniwersalne do czyszczenia samego wizjera jaki i całej skorupy kasku. Kask można czyścić także wewnątrz, wypinając i piorąc wyściółkę w płynie do prania odzieży technicznej lub na sucho za pomocą dedykowanego preparatu. 

Czyszczenie motocykla ma kilka aspektów – motocykl należy czyścić po prostu myjąc go z zewnątrz, ale także zadbać o poszczególne elementy mechaniczne takie jak na przykład łańcuch. Motocykl można myć na sucho oraz na mokro. Do czyszczenia motocykla na sucho niezbędny jest środek w spray’u oraz ściereczka z mikrofibry, która będzie łagodnie obchodziła się z karoserią. Czyszczenie na mokro, a więc z użyciem wody również należy wykonać przy użyciu przeznaczonego do tego środka. Należy pamiętać by nie lać mocnym strumieniem wody, szczególnie po łańcuchu. W celu wykonania czyszczenia i konserwacji łańcucha niezbędna jest szczotka do czyszczenia łańcucha, środek do czyszczenia łańcucha oraz świeży smar – zwykły lub suchy

Produktów na stronę
Sortowanie