Motocykl

Szukasz idealnej chemii do umycia i zadbania o swój motocykl? A może zastanawiasz się czy w ogóle potrzebujesz jakiejkolwiek? I w jaki sposób powinno się myć motocykl? Dowiedz się jak to zrobić, żeby zrobić to dobrze i sprawdź nasze produkty z tej kategorii. 

Ważne jest, aby mycie motocykla przeprowadzić z zachowaniem ostrożności i nie uszkodzić ani karoserii ani osprzętu motocykla. Zanim zabierzemy się za mycie należy odpowiednio dobrać miejsce. Nie należy myć motocykla zaparkowanego w pełnym słońcu, wysoka temperatura może negatywnie wpłynąć na substancje zawarte w chemii motocyklowej. Warto więc poszukać zacienionego miejsca, w którym mamy możliwość odprowadzenia nieczystości w przeznaczone do tego miejsce, czyli nie w glebę, a do ścieków. Wiemy już gdzie, zatem teraz następuje pytanie czym? Najlepiej dedykowaną do tego chemią motocyklową. Chemia kuchenna, szampony czy mydła pozostawią na karoserii zacieki. Do wyboru są koncentraty rozpuszczane w wodzie, spray’e umożliwiające przeczyszczenie bez wody, czy aktywna piana, którą psikamy na karoserię, a brud odkleja się i spływa razem nią.  Mycie powinno się odbyć za pomocą miękkiej ściereczki, gąbeczki i szczotki o miękkim i elastycznym włosiu, nie zarysują one lakieru i nie poniszczą elementów. Podkreślamy, że myjka ciśnieniowa przy wielu zaletach, które posiada nie powinna być stosowana z rozwagą, omijając takie miejsca jak łańcuch, stacyjka, gaźnik oraz zegary.  Nasz motocykl jeśli będzie czysty podziękuje nam za to i będzie służył wiele lat!

To na jaką chemię powinniśmy się zdecydować, zależy od tego jak bardzo motocykl jest brudny. Po długiej podróży w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, po grząskich, mokrych ścieżkach, gdy motocykl obklejony jest błotem nie objedzie się bez wody. Więc rozwiązaniem jest koncentrat do rozpuszczenia w wodzie. Jeżeli pielęgnacja jest kosmetyczna, albo gdy chcemy przetrzeć motocykl do zdjęcia na postoju, możemy zdecydować się na spray do przetarcia na sucho. 

A co zrobić po umyciu motocykla? Wytrzeć motocykl ściereczką z mikrofibry, nie należy pozostawiać go do samoistnego wyschnięcia. A następnie nawoskować, aby zadbać o warstwę ochronną na owiewkach i przedłużyć świeży wygląd motocykla. Ostatnim działaniem przed wyruszeniem na przejażdżkę powinno być przesmarowanie łańcucha. I wtedy już możemy ruszać w drogę i błyszczeć na ulicach. Chemia motocyklowa jest bezpieczna dla wszystkich części znajdujących się w naszym motocyklu. Oczywiście, warto stosować dedykowaną chemię motocyklową do chromów, plastików i skóry, aby na dłużej zachować ich dobry stan.

Produktów na stronę
Sortowanie