Oleje motocyklowe

W tej kategorii znajdziesz oleje motocyklowe do każdego typu motocykla.

Ale jaki olej motocyklowy wybrać? Olej Syntetyczny, olej półsyntetyczny czy olej mineralny? Każdy z nich ma inne przeznaczenie i specyfikację, warto się z nią zapoznać przed zakupem. 

Wybierając olej motocyklowy, należy pamiętać, że od tej decyzji zależy efektywność silnika oraz jego zużycie w trakcie kolejnych lat eksploatacji. Dlatego przy wyborze należy wziąć pod uwagę wszelkie czynniki. Jaki olej motocyklowy jest najlepszy?  Na to pytania nie odpowiemy jednoznacznie. W naszych motocyklach zawsze stosujemy olej zgodny z tym co zalecił nam jego producent. Przy wymianach oleju motocyklowego dodatkowo warto korzystać z  tak zwanych płukanek do silnika, które oczyszczają układ olejowy z pozostałości procesów spalania i wszystkich zanieczyszczeń. Producenci większości motocykli zalecają wymianę filtra oleju co drugą wymianę oleju. My wymieniamy filtr oleju zawsze przy co rocznej wymianie oleju motocyklowego.

Kiedy zmienić olej w motocyklu?

Olej najczęściej zmieniamy jesienią, po zakończonym sezonie. Jeśli producent naszego motocykla zalecił wymianę co np. 5 tys kilometrów, wtedy robimy to zgodnie z jego zaleceniami.  Szczególnie kiedy jeździmy na motocyklu dużo. Nie podnośmy jednak rabanu kiedy np.. jeśli jesteśmy w trasie, a licznik pokazuje że zbliżamy się do przekroczenia tej wartości. Pamiętajmy jednak, że olej nie kawa, nie musi być czarny i mocny, a lepiej, żeby taki nie był. Czysty olej to zdrowy silnik, a co za tym idzie, nasz motocykl i my.

Produktów na stronę
Sortowanie