Oleje mineralne

Olej Syntetyczny, olej półsyntetyczny czy olej mineralny? Każdy z nich ma inne przeznaczenie i specyfikację, warto się z nią zapoznać przed zakupem. 

Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest proces wytwarzania. Olej mineralny powstaje w procesie rafinacji ropy naftowej.

Olej mineralny stosowany jest w pojazdach starszych, z większym przebiegiem, gdy nie opłaca się inwestować znacznych pieniędzy w olej syntetyczny. Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze. 

Olej mineralny to najbardziej rozpowszechniony środek smarujący. Jeżeli posiadamy motocykl o większym przebiegu, stosowanie olejów syntetycznych nie ma sensu. Konieczność częstego dolewania oleju do starszego silnika, w przypadku oleju syntetycznych  może okazać się za droga. Ale spokojnie, możemy dalej jeździć na naszej maszynie, stosując olej mineralny. Należy jedynie zadbać o odpowiednie dobranie odpowiedniego oleju motocyklowego przez producenta Twojego motocykla. Jeżeli będziemy dokonywać cyklicznych przeglądów i wymieniać olej motocyklowy co określoną liczbę przejechanych kilometrów, nie musimy obawiać się nadmiernych wydatków. Ewentualne dolewki oleju motocyklowego co jakiś czas nie zrujnują naszego portfela. Wokół olejów mineralnych powstało wiele mitów. Najpopularniejszy z nich dotyczy zamiany oleju mineralnego na syntetyk. Popularny pogląd głosi, że silnik, w którym olej mineralny zamienimy na syntetyczny, ulegnie uszkodzeniu. To nieprawda! Zmiana ta jest możliwa zawsze niezależnie od wieku i przebiegu pojazdu, choć naturalnie, nie zawsze okazuje się opłacalna.

Jesteśmy w trakcie uzupełniania asortymentu na sklepie internetowym. Jeśli nie znaleziono poszukiwanego produktu, skontaktuj się z nami: 664 244 994 lub zapytaj@czteryslidery.pl, a na pewno znajdziemy go dla Ciebie