Oleje syntetyczne

Olej syntetyczny posiada cząsteczki równej wielkości, nie zawiera on żadnych niepożądanych substancji. Ma on więc znacznie niższą lepkość i lepsze parametry smarujące. Silnik do którego wlewamy olej syntetyczny pozostaje czystszy.

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego to nie lada wyzwanie dla posiadaczy motocykla. Wiele forów motocyklowych zalewanych jest pytaniami: “ Jaki olej do mojego motocykla?”  Niezależnie od tego, czy kupujemy motocykl nowy czy używany, to my musimy zdecydować, na jakim oleju będzie on jeździł. Olej silnikowy to najważniejszy płyn eksploatacyjny całego pojazdu. Od jego jakości i rodzaju zależą efektywność pracy silnika, jego awaryjność, a nawet zużycie paliwa. Dlatego przed dokonaniem wyboru warto znać różnice pomiędzy nimi.

Zastosowanie oleju syntetycznego w motocyklu pozwala uzyskać pełną sprawność silnika. Syntetyk lepiej sprawdza się także przy niskich temperaturach, nie powinny wystąpić problemy w trakcie rozruchu, gdyż olej ten nie gęstnieje tak jak mineralny i nie traci właściwości przy spadku temperatury. Olej syntetyczny warto stosować w motocyklach nowszej generacji, ale także takich, które są mocno eksploatowane przez nas, np. w wyścigach lub szybkiej jeździe. Olej syntetyczny charakteryzuje się wyjątkowo niską lepkością i jest równomiernie rozprowadzany po wszystkich elementach silnika. Motocyklowy olej syntetyczny może być stosowany w silnikach, w których wcześniej używaliśmy oleju mineralnego, a także w pojazdach z dużym przebiegiem. Jego jedyną wagą okazuje się więc wysoka cena. Wymiana oleju na syntetyczny w  starym, zużytym silniku może okazać się inwestycją mało opłacalną, jednocześnie nie ma ku temu przeciwskazań.

Jesteśmy w trakcie uzupełniania asortymentu na sklepie internetowym. Jeśli nie znaleziono poszukiwanego produktu, skontaktuj się z nami: 664 244 994 lub zapytaj@czteryslidery.pl, a na pewno znajdziemy go dla Ciebie