Manetki

Dostępne na rynku najprostsze grzane manetki zbudowane są w taki sposób gdzie element grzewczy jest sterowany przez prostą centralkę służącą do sterowania mocą grzania. Podgrzewane manetki dla bardziej wymagających motocyklistów różnią się stopniem skomplikowania w budowie centralki, rodzajem posiadanego zabezpieczenia, płynnością regulacji, wygody regulacji w  rękawicach motocyklowych, rodzajami informowania użytkownika on/off i temperatury grzewczej.

Manetki to bardzo prosty, podstawowy element wyposażenia motocykla, ale jednocześnie jakże istotny. Odpowiadają one za pewny chwyt kierownicy motocykla. Mogą być wykonane całe z jednokolorowej czarnej lub przezroczystej gumy, lub też metalowe, pokryte gumą w miejscu chwytu. Występują w różnych wersjach kolorystycznych, z różnymi kształtami wyżłobień czy nawet o różnym profilu. Często dany kształt wyżłobień zalecany jest do danego rodzaju motocykla – a więc głębsze wyżłobienia, manetki kostkowe poleca się do motocykli enduro, do turystycznych te o nieco płytszych rowkach, a równe, chropowate dla szosowych. Jest to natomiast raczej sugestia i kształt manetek motocyklowych możemy dobrać do indywidualnych upodobań. Manetki to akcesoria, które odpowiadają za chwyt kierownicy w motocyklu. Ich kształt i materiał pomaga pewnie trzymać kierownicę przez motocyklistę i nie dopuszcza do osunięcia się z dłoni. Ważne jest to szczególnie w przypadku manetek z prawej strony, gdzie pełni ona funkcja również regulacji gazu. Sama kierownica, nie pozwalałby na pewny chwyt i operowanie maszyną. Dłoń mogłaby się zsunąć i doprowadziłoby to do nieszczęścia.. Właśnie dlatego, niezbędną częścią kierownicy są manetki.

Podgrzewane manetki to element wyposażenia warty uwagi szczególnie dla motocyklistów lubiących jazdę nawet poza szczytem sezonu – wczesną wiosną i późną jesienią, a nawet w cieplejsze zimowe dni. Podgrzewane manetki Daytona posiadają 2-, 3- lub 4 stopniową regulację. Koniec manetki jest otwarty, aby możliwe było zamontowanie końcówek (ciężarków) kierownicy. Występują w różnych rozmiarach, dopasowanych do odpowiednich średnic kierownic. Grzane manetki wyposażone są we wbudowany, elektroniczny, przełącznik sterujący, 5-kolorowy wskaźnik LED, funkcję szybkiego podgrzewania. Manetki wykazują się wodoodpornością. Zasilane są napięciem DC 12V. Gumowe gripy są dwuwarstwowe.

Dostępne na rynku najprostsze grzane manetki zbudowane są w taki sposób gdzie element grzewczy jest sterowany przez prostą centralkę służącą do sterowania mocą grzania. Te dla bardziej wymagających motocyklistów różnią się stopniem skomplikowania w budowie centralki, rodzajem posiadanego zabezpieczenia, płynnością regulacji, wygody regulacji w  rękawicach motocyklowych, rodzajami informowania użytkownika on/off i temperatury grzewczej.

Produktów na stronę
Sortowanie