Pokrowce motocyklowe

Pokrowce motocyklowe to bardzo ważny element wyposażenia każdego posiadacza motocykla. Przydaje się on zarówno po sezonie, gdy przychodzi pora na przezimowanie motocykla, ale również w trakcie całego roku, szczególnie gdy trzymamy motocykl na zewnątrz czy na nieogrodzonym terenie. Głównym zadaniem pokrowca motocyklowego jest zapobieganie negatywnemu wpływowi warunków atmosferycznych na stan naszej maszyny.

Pokrowce są wododporne, dzięki czemu nasz motocykl pozostaje suchy, a ryzyko wystąpienia korozji na metalowych elementach motocykla. Dodatkowo, jeżeli zaplanujemy przejażdżkę tuż po deszczu, nie musimy się martwić, że siedzisko motocykla będzie mokre, wystarczy zdjąć pokrowiec i mamy suchy pojazd, gotowy do drogi. Pokrowce motocyklowe chronią także przed promieniowaniem ultrafioletowym, które może wybarwiać kolor, a nikt przecież nie chce, żeby jego motocykl był wypłowiały, przez co mniej atrakcyjny wizualnie.
Warto również wspomnieć, że pokrowce o którym mowa na górze to pokrowce motocyklowe na zewnątrz, występują dodatkowo pokrowce wykonane z materiałów przewiewnych, które idealnie nadają się do trzymania naszej maszyny w pomieszczeniach. Chronią one od kurzu, jednocześnie taki pokrowiec motocyklowych oddycha, więc nie musimy się martwić zakrywając rozgrzaną czy wilgotną maszynę tuż po przejażdżce. Nie proponujemy używania pokrowców motocyklowych zewnętrznych w garażu, gdyż motocykl może się w nim zapocić,  do tego proponujemy pokrowce motocyklowe wewnętrzne.
Pokrowce motocyklowe występują w różnych rozmiarach, zwykle od XS do XL. Rozmiary te odpowiadają trzem wymiarom podanym przez producenta – wysokości, szerokości i długości. Bardzo ważne jest dokładne dobranie rozmiaru, zbyt duży pokrowiec może w czasie wiatru nabierać powietrze, co przy silnym wietrze może spowodować nawet przewrócenia się motocykla. Zbyt mały pokrowiec z kolei może być trudny do założenia i nie zakrywać całego motocykla. Pokrowce występują w dwóch rodzajach – pokrowiec motocyklowy z kufrem oraz pokrowiec motocyklowy bez kufra. Krój tych z kufrem ma dodatkowe wybrzuszenie z tyłu, tak, aby kufer również zmieścił się pod pokrowcem.
Pokrowce motocyklowe wyposażone są w klipsy, umożliwiające zapięcie ich pod spodem. Dzięki zapięciu pokrowiec nie zostanie przesunięty, ani zwiany.
Pokrowce mają także inne zadanie – chronią przed kradzieżą. Motocykl schowany pod pokrowcem jest znacznie mniej atrakcyjny dla złodzieja. Gdy nie jest widoczny, nie kusi złodzieja swoim wyglądem. Dodatkowo to, że pod pokrowcem nie da się na pierwszy rzut oka stwierdzić jaki motocykl znajduje się pod pokrowcem, również działa na naszą korzyść. Złodziej musiałby najpierw zdjąć pokrowiec, a to z wywołuje zamęt i zabiera złodziejowi kształt.

Produktów na stronę
Sortowanie