Łańcuchy | linki | kotwy

Każdy posiadacz motocykla musi się zmierzyć z tematem zabezpieczenia go przed kradzieżą. W tej kategorii znajdziesz urządzenia i akcesoria umożliwiające uchronienie maszyny przed złodziejem. 

A więc jakie zabezpieczenie motocyklowe wybrać? Łańcuch, blokadę, a może na przykład lokalizator GPS?

W Polsce kradzieże motocykli nie są aż tak powszechne jak w niektórych innych krajach, jednak każdy może paść ofiarą nieprzyjemnej sytuacji, szczególnie przestrzegamy przed wyjazdami bez zabezpieczonego motocykla do Karpacza 🙂 Dlatego warto zaopatrzyć się w któryś z systemów zabezpieczających

Alarmy motocyklowe montowane w motocyklach nie są już zbyt często stosowane. Złodzieje doskonale wiedzą jak je obejść i wykazują się stosunkowo małą skutecznością. Poza tym często zdarza się, że włączają się bez powodu, co może być męczące i stresujące. 

Blokady na tarczę z alarmem lub inaczej blokady na koło są obecnie znacznie bardziej popularne, składają się zwykle z trzpienia i szczeliny, gdzie jeden element wsuwany jest w drugi, umieszczając między nimi tarczę. Najskuteczniejsze są te wyposażone w alarm. Zawyje on przy najmniejszym ruchu kołem, co skuteczne jest również w przypadku gdy złodziej zamierza załadować motocykl na przyczepę lub podstawić deskorolkę pod koło. 

U-lock to rodzaj bardzo dużej kłódki. Pałąk przekładany jest przez koło, ale cały system zapiąć możemy na przykład o barierkę czy stojak na rowery. Rozwiązanie to nie jest jednak szczególnie praktyczne, czasem ciężko jest znaleźć obiekt o który moglibyśmy zapiąć motor, a do tego w transporcie jest mało poręczny i ma stosunkowo dużą wagę. 

Łańcuch motocyklowy prawidłowo zastosowany uważany jest za jedno z najskuteczniejszych rozwiązań. Należy jednak pamiętać, że należy go stosować tak, że cały wisi w powietrzu. Taki leżący na ziemi łatwo jest przeciąć. Najlepszym pomysłem jest zakotwić go do podłogi lub ściany przy pomocy dedykowanej kotwy. Linki blokujące to rozwiązanie lepsze dla ochrony odzieży niż naszej maszyny, są delikatniejsze niż łańcuchy motocyklowe takich firm jak OXFORD czy AUVRAY, które znajdziecie w tej kategorii na naszym sklepie. Kotwy blokujące to rozwiązanie na lata, które pozwoli Ci spać bezpiecznie, kiedy Twój motocykl odpoczywa sobie po dłuższej przejażdżce w garażu.

Kolejnym sposobem jest tracker GPS, czyli lokalizator satelitarny. Nadaje on sygnał drogą komórkową. Dzięki ukryciu trackera wewnątrz motocykla możliwe będzie bardzo precyzyjne zlokalizowanie go w razie kradzieży. Ryzykiem tutaj jest jednak możliwość zastosowania zagłusza przez bardziej zmyślnych złodziei. Konieczny jest także zasięg sieci komórkowej, dopiero wtedy będzie możliwe wysłanie koordynat. 

Produktów na stronę
Sortowanie