GTX – Gore-TEX co powinniśmy wiedzieć?

Charakteryzuje się trzema najważniejszymi cechami: oddycha, jest wodoszczelny, jest wiatroszczelny.
Dobra oddychalność tkaniny pozwala na ucieczkę naszego potu w postaci pary wodnej, aby skóra pozostała sucha i aby nasz organizm się nie wyziębił.
Wodoszczelność? Tkanina/laminat nie przemaka, znosi bardzo duży nacisk wody podczas dużych opadów deszczu i nie dopuszcza go do naszego ciała.
Wiatroszczelność! Nasze ciało wytwarza ciepło, nagrzewa powietrze znajdujące się pomiędzy nami, a tkaniną. Gore-TEX nie dopuszcza do tego aby wiatr przeszywał nas na wskroś, a więc nasz mały idealny mikroklimat zostaje tam gdzie jego miejsce.
Wiecie o gwarancji Gore-TEX?
Wszystkie produkty, oprócz gwarancji producenta mają gwarancje GTX. Co to oznacza? Jeśli masz wątpliwości, nie jesteś zadowolony ze swojego produktu lub nie działa on poprawnie. Trzeba sprawdzić kilka etapów znajdujących się na stronie producenta, jeśli dalej problem nie zostanie rozwiązany istnieje kontakt telefoniczny i możliwość wysyłki produktu bezpośrednio do nich.
Pranie? Oczywiście!
W pralce – 40stC, z użyciem niewielkiej ilości detergentu (płynnego), wypłukać dwukrotnie. Nie używamy proszków, płynów do zmiękczania odzieży, wybielaczy, odplamiaczy. Najlepiej nie wkładać do tego prania innej odzieży.
Suszenie: w suszarce – delikatny cykl suszenia (powtórzyć raz jeszcze po dokładnym wyschnięciu)
Na płaskiej powierzchni – po wyschnięciu aby uaktywnić preparat DWR (hydrofobowy) użyć żelazka. Ustawić na program do tkanin delikatnych, umieścić ręcznik lub szmatkę pomiędzy żelazkiem a tkaniną. Prasować na programie bez pary.
Jeśli do czyszczenia chcesz oddać odzież profesjonalistom poproś o czyszczenie na sucho i zastosowanie preparatu na bazie rozpuszczalnika węglowodorowego. Jednakże producent zaleca pranie domowe.
Pozdrawiam Julia 🙂
PS: Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń, napisz. Odpowiemy na wszelkie pytania. Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze jak działają produkty z Gore-TEX znajdziesz je w naszym sklepie stacjonarnym.