Termoaktywne? Dlaczego?

Jaka jest różnica między bawełną, a termoaktywnymi materiałami?

Bawełna w przeciwieństwie do tej drugiej nie odprowadza potu, który powstaje na powierzchni naszej skóry. Każdy z nas – motocyklistów wie jak bardzo potrafią pocić się nasze stopy. W mieście przy kilkudziesięciostopniowym upale, czy w trasie jadąc bez postoju kilkaset kilometrów. Dlatego kupowanie butów motocyklowych nawet z najlepszymi membranami nie ma sensu, kiedy zapomnimy o tak podstawowej rzeczy jak skarpety termoaktywne.
Zadaniem skarpet, jak i ogólnie bielizny termoaktywnej (każdej bielizny i tej na lato, i tej na chłodniejsze dni) jest utrzymanie naszej skóry suchej.
Skupiając się na skarpetach. Kiedy za oknem świeci piękne słońce (takie jak dziś) a my chcemy poszaleć na motocyklu, wybierzemy taką opcję która nie posiada właściwości ocieplających, doskonale jednak odprowadza pot. Takie skarpety w większości przypadków posiadają też wplecione nici, które zapobiegają przykremu zapachowi. Dobrze prawda? Jeśli zastanawiasz się ile jeszcze razy i jakim preparatem musisz popryskać swoje buty motocyklowe w środku, tak aby pozostały świeże, jest rozwiązanie – kup dobre skarpety 1f642 Sklep Motocyklowy Wrocław
Druga sprawa jest następująca. Czy kiedykolwiek przetarliście sobie skórę na stopie, kostce, a winę zrzuciliście na buty? To niekoniecznie była ich wina.
Wiemy jak nieprzyjemna, szorstka i denerwująca jest wilgotna, a nawet całkiem mokra od potu bawełniana koszulka, spodenki, czy właśnie te nieszczęsne skarpety. Te termoaktywne, w warstwie która jest przy naszej skórze są suche (jeśli kupimy dobry jakościowo produkt) z racji tego, że oddają wilgoć do kolejnej warstwy. Chodzenie w takim zestawie jest wtedy o niebo wygodniejsze i nie mamy problemu z ranami, rankami, odparzeniami i przetarciami.
Pozdrawiam Julia 🙂
PS: Każdy zawsze będzie jeździł w tym co uważa za słuszne, ale równie dobrze można spróbować czegoś nowego i zastanowić się nad małym wydatkiem, a świetnym zakupem 1f642 Sklep Motocyklowy Wrocław