Zabezpieczenie motocykla

Zastanawiasz się co najlepiej zabezpieczy Twój motocykl przed złodziejem? Może w Polsce kradzieże motocykli nie są tak bardzo powszechne, ale każdego może spotkać przykra sytuacja. Warto zabezpieczyć swoją maszynę, bo może znaleźć się osoba, która wykorzysta okazję. A które zabezpieczenie motocykla zadziała najskuteczniej? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule – oto nasze propozycje!

BLOKADA NA TARCZĘ

Blokada na tarczę najczęściej składa się z blokady ze szczeliną oraz trzpienia. W szczelinę wsuwana jest tarcza, a trzpień przekładany przez otwory w tarczy hamulcowej i blokadzie. Tak założone urządzenie uniemożliwia obracanie koła, dzięki czemu nie jest możliwe przesuwanie motocykla. Blokada zamykana jest na klucz. Ma jednak swoje wady, zmyślny złodziej łatwo może odholować podstawiając pod koło na przykład deskorolkę.auvray blokada na tarcze dk14 inox stal nierdzewna srednica bolca 14mm klasa s r a Sklep Motocyklowy Wrocławauvray blokada na tarcze bd22 YELLOW Sklep Motocyklowy Wrocław

auvray blokada na tarcze z alarmem b lock 06 YELLOW Sklep Motocyklowy Wrocław

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-auvray-dk14-inox/

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-auvray-dk06/

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-auvray-bd22/

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-auvray-bd16/

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-auvray-dk14/

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-auvray-dk10-inox/

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-auvray-dk10/

 

BLOKADA NA TARCZĘ Z ALARMEM

Działa na takiej samej zasadzie, natomiast wyposażona jest w alarm. Blokada wyczuje najmniejszy ruch kołem i uruchomi alarm o bardzo głośnym, nieprzyjemnym dźwięku. Złodziejowi nie pozostaje możliwość cichej kradzieży, zwróci uwagę wszystkich osób znajdujących się w okolicy, a nawet obudzi śpiącego właściciela.

auvray blokada na tarcze z alarmem b lock 10 inox stal nierdzewna srednica bolca 10mm klasa s r Sklep Motocyklowy Wrocławauvray blokada na tarcze z alarmem b lock 14 YELLOW Sklep Motocyklowy Wrocławauvray blokada na tarcze z alarmem b lock 10 YELLOW 1 Sklep Motocyklowy Wrocław

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-z-alarmem-auvray-b-lock-14-inox/

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-z-alarmem-auvray-b-lock-14/

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-z-alarmem-auvray-b-lock-10-inox/

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-z-alarmem-auvray-b-lock-10/

https://czteryslidery.pl/produkt/blokada-na-tarcze-z-alarmem-auvray-b-lock-06/

 

ŁAŃCUCH + KOTWY

Jeżeli mamy możliwość zamocowania zabezpieczenia do ściany lub podłogi garażu, możemy zastosować kotwę, do zabezpieczenia motocykla lub skutera przy pomocy łańcucha.

auvray kotwa podlogowa 65mm x 42mm srednica palaka 14mm Sklep Motocyklowy Wrocławauvray zestaw lancuch 120cm z ogniwem lasso z klodka xtrem mini dlugosc 120cm srednica 13 5mm kl Sklep Motocyklowy Wrocławauvray zapiecie u lock k10 85 x 250mm Sklep Motocyklowy Wrocław

TRACKER GPS

Umożliwia zlokalizowanie motocykla lub skutera w przypadku kradzieży za pomocą nadajnika GPS. Nadajnik jest niewielkich rozmiarów, nie rzuca się w oczy, a naprawdę może nas uratować w sytuacji podbramkowej.

 

WIDEOREJESTRATORY

Wideorejestrator nagrywa materiał w dzień i w nocy. Nagrania są rejestrowane w wysokiej jakości i szerokim kącie widzenia, co pozwala na zapisania każdego szczegółu podczas jazdy oraz gdyby ktoś niepowołany kręcił się przy naszej maszynie.

https://czteryslidery.pl/produkt/mio-mivue-wideorejestrator-m700/

 

I jeszcze jedna wskazówka – POKROWIEC

A na koniec zagrywka psychologiczna. Motocykl ukryty pod pokrowcem jest znacznie mniej łakomym kąskiem dla złodzieja. Przede wszystkim zasłonięty jednoślad nie zachęca swoim wyglądem do kradzieży, jak to się mówi „czego oczy nie widzą tego sercu nie żal”. Oprócz tego nasz nieprzyjaciel nie jest w stanie na pierwszy rzut oka stwierdzić z czym ma do czynienia, a do przeprowadzenia rekonesansu musiałby zdjąć pokrowiec – to zabierze mu czas i wywoła zamęt.

W naszej ofercie dostępne mamy pokrowce bardzo dobrej jakości takich marek jak Büse, Ventura, Oxford. Występują w wersji z kufrem oraz bez, w pełnej rozmiarówce, wielkość należy dobrać do wymiarów motocykla.

https://czteryslidery.pl/produkt/pokrowiec-na-motocykl-ventura-rozm-s/

https://czteryslidery.pl/produkt/pokrowiec-na-motocykl-buse-zewnetrzny/

https://czteryslidery.pl/produkt/pokrowiec-na-motocykl-z-kufrem-buse-zewnetrzny/