Kamizelka z poduszką powietrzną HELITE

Kamizelka sportowa z poduszką powietrzną GP AIR.

Zaprojektowania specjalnie dla torowej jazdy. Producent zwrócił bardzo wiele uwagi na poprawną aerodynamikę motocyklisty w pozycji sportowej. Poduszka posiada również wycięcie na garb. Wykonana jest ze skóry i materiału syntetycznego, wyposażona jest dodatkowo w protektor klatki piersiowej i oczywiście pleców dla podwójnego efektu TURTLE.

Ochrona: plecy, szyja, kręgosłup, klatka piersiowa, żebra, miednica, głowa, trzustka, wątroba, płuca, etc. Poduszka wypełnia się osiemnastoma litrami gazu. Czas inflacji to 75ms

Zasada technologii Turtle jest podobna do hełmu: twarda powłoka na zewnątrz, miękki materiał wewnątrz. Dzięki tej innowacji ochroną wzrasta. Wynik absorpcji i rozkładu wstrząsów jest znacznie wyższy, wzrasta też ochrona przed ostrymi przedmiotami.

Zaprojektowana i testowana na torach wyścigowych przez motocyklistów dla motocyklistów. Mocno dopasowane kształt z rozciągliwymi bokami ( tzw. harmonijka) idealnie układa się do ridera. Wycięcie na garb kombinezonu. Zamykana na zamek pokrywa, która umożliwia naklejenie loga sponsorów. Panele boczne wykonane ze skóry odpornej na ścieranie, po wypadku należy wymienić tylko panele jeśli uległy przetarciu, nie trzeba wymieniać całej kamizelki.

Bardzo wytrzymała i odporna na ścieranie skóra bydlęca 1,2mm + pianka chroniąca komorę poduszki powietrznej. Poduszka jest produktem wielokrotnego użytku. Wymienialne kardridże CO2.
Posiada mechaniczny system spustowy

Poduszka powietrzna Helite jest w 100% mechaniczna, aby uniknąć nieoczekiwanej aktywacji poduszki powietrznej i wymiany naboju. Żadne specjalne narzędzia ani wiedza techniczna nie jest wymagana do zainstalowania jej do motocykla. Instrukcja dodawana do kamizelki wyjaśnia wszelkie niezrozumiałości.

Certyfikat CE – GP AIR Produkt certyfikowany jest przez zewnętrzne laboratorium CRITT Sport, francuskiego specjalistę od obiektywnego testowania osobistego wyposażenia ochronnego (PPE).

Kamizelki sprzedawane są wraz z dwoma nabojami. Trzeci dodatkowy odpalany jest w sklepie po zakupie, żeby pokazać jak kamizelka działa, jak szybko się pompuje i sprawdzić czy jest w 100% sprawna. Naboje CO2 są wyłącznie do jednorazowego użytku. Podczas wymiany naboju CO2 należy używać tego samego typu. Pojemność CO2 jest również wytłoczona na naboju CO2.

Kartridże wymienne z gazem CO2 można kupić w naszym sklepie internetowym.

Chcecie zobaczyć jak to działa?