Treningi Gymkhany. Wrocławska Moto Jazda w sezonie 2020!

Za nami cały sezon trenowania na Wrocławskiej MotoJeździe. Mamy nadzieje, że ćwiczyliście z nami! Nie? Nic straconego, przygotowujemy dla was sezon 2020

 

Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów, Stadion Wrocław, Motoworks.pl i czteryslidery.pl organizatorzy największych darmowych treningów jazdy precyzyjnej we Wrocławiu.

 

Jak przebiega cały trening?

Aby wziąć udział w treningu, należy przejść pozytywny przegląd techniczny motocykla pod okiem serwisantów Motoworks.pl. Osoby, które nie biorą udziału w treningu, również mogą skorzystać z doświadczenia ekipy mechaników i sprawdzić stan swojej maszyny.

Jak dzielimy Was na grupy?

Najlepszą weryfikacją okazało się wykonanie przejazdu GP8 i zmierzenie czasu przejazdu. Grup jest cztery: A, B, C i D (jeśli ktoś na mieście widział motocykl z przyklejonym do błotnika numerem startowym i kolorową nalepką, to był nasz trenujący ) Dzięki takiemu podziałowi, całość treningu odbywa się płynnie.

Czy jest tu też teoria?

Oczywiście! Wykłady teoretyczne prowadzi nasz Tomasz, właściciel sklepu motocyklowe czteryslidery, zawodnik gymkhany, wielokrotny zdobywca podium w Zawodach GymkhanaGP w latach 2015-2017 oraz zwycięzca sezonu 2018 w Wyścigowym Pucharze Polski w klasie Youngtimer500 (2017-3 miejsce, 2019- 2 miejsce).

A teraz jazda.

Plac podzielony jest na dwie opcje treningowe. Jedna to tak zwany ‘trening’ druga to ‘trasa’. Na części treningowej rozłożone są pachołki z kilkoma figurami: ósemka, giętara i fantazja Tomasza. Trasy nikomu nie trzeba przedstawiać: mnóstwo pachołków, ciasne manewry, zawrotki, szybkie i wolniejsze przejazdy czyli imitujemy tutaj zachowanie na drodze i przeszkody na niej.

Jeśli zadajesz sobie pytanie czy jest to dla mnie?

Posiadasz prawo jazdy kat. A, A1, A2 lub B(w przypadku motocykli o pojemności do 125ccm)? Posiadasz swój motocykl, albo masz od kogo pożyczyć? Jeśli na te dwa pytania odpowiedziałeś/łaś TAK to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy wszystkich chętnych w sezonie 2020 na kolejne edycje treningów precyzyjnej jazdy na motocyklu w oparciu o techniki Gymkhany.